Параметри, властивості, призначення та застосування шкіри
1. Товщина шкіри
Товщина шкіри тварини найбільше залежить від його віку. Для довідки: максимальна товщина готової шкіри з шкури великої рогатої худоби становить близько 5 мм. З найбільш товстої шкіри роблять ремінну шкіру, а Для отримання тонкої шкіри її розпилюють по товщині. В нашому магазині Ви можете знайти шкіру товщиною від 0.5 мм до 4.0 мм
2. Види покриття
Готова шкіра як правило фарбуватися в два етапи. Перший етап – це барабанне фарбування, при цьому шкіру занурюють у розчин барвника і там вона отримує внутрішній забарвлення. Другий етап – це покривну фарбування, коли зверху на шкіру наносять покриття, яке надає шкірі захисні властивості і колір.
Основні види покриттів: полуанилиновое, жирове, воскове, лакове.
Шкіра, яка пройшла тільки барабанне фарбування називається – КРАСТ. По суті це напівфабрикат, так як не має зовнішнього захисного покриття.
НУБУК — один з варіантів готової шкіри, без покриття. На відміну від краста її лицьову поверхню додатково шліфують дрібно абразивними матеріалами, наприклад, піском або дрібнозернистою абразивною шкуркою. Нубук роблять зі шкір великої рогатої худоби. (Нубук схожий на замшу, однак замш це м'яка, пухка, але дуже міцна бархатиста шкіра з густим, низьким ворсом з обох сторін, вироблена жировим дубленням зі шкур оленів, лосів, диких кіз).
ВЕЛЮР – ще один вид готової шкіри, без покриття. Це спилочная частина шкіри, яка з обох сторін має густий низький однотонний ворс.
3. Розкрій
В залежності від призначення готової шкіри її виготовляють у певних конфігураціях: полукожах, цілих шкурах, чепрака, воротках і підлогах.
Наприклад, взуттєву і галантерейну шкіру найчастіше роблять в полукожах, ремінну шкіру в чепрака, а меблеву в цілих шкурах.
4. Колір
Один з основних параметрів. Без нього ніяк.
5. Види дублення
На сьогоднішній день найпоширенішим є хромовий спосіб дублення. На етапі напівфабрикату вона має блакитний колір і називається Wet-blue.
Рослинне дублення – це вироблення з допомогою дубової кори та інших інгредієнтів рослинного походження. На етапі напівфабрикату вона має бежевий колір і називається Wet-white.
Цікава шкіра рослинного дублення тим, що вона дуже добре формується і тісниться.
6.Тиснення
Велика частина готової шкіри в процесі виробництва тіснитися. По перше з допомогою тиснення шкірі надають різні фактури. По друге тиснення приховує незначні дефекти, які не впливають на характеристики шкіри, але не естетичні.
Найчастіше використовується тиснення пилоподібної плитою і тиснення під флотар.
Натуральний флотар – це шкіра, яку додатково розбивають в крутяться барабанах, для додання їй еластичності і в результаті цієї операції її лицьова поверхня стає горбистою, але на відміну від шкіри тиснення під флотар, фактура по всій шкірі не однорідна.
7. Лицьова шкіра і спилок
Для одержання шкіри певної товщини її двоят(розпилюють) по товщині. Отримана після розпилювання шкіра поділяється на два види. Верхній шар шкіри називається особистим, а всі інші шари називаються спілком. Як правило, шкіра розпилюється на 2 або 3 шари.
8. Блиск
Рівень блиску залежить від наявності та виду покриття лицьової поверхні, а також кольору і фактури лицьової поверхні.
Умовно можна визначити 4 категорії: без блиску, слабкий блиск, середній блиск і сильний блиск.
9. Еластичність
Еластичність шкіри залежить від виду сировини. Так наприклад шкіра великої рогатої худоби менш еластична, ніж свиняча або бараняча шкіра.
Також вона залежить від віку тварини. Чим вік менше, тим шкіра більш еластичною.
Враховуючи, що більша частина шкіри робиться з шкур великої рогатої худоби і спочатку не пластична, не тягнеться і жорстка, то для додання їй еластичності її розбивають. Розбивка – це, коли шкіру поміщають у ємності, які кілька годин обертаються, в процесі чого шкіра розминається і ставати більш еластична.
10. Сировину
Більша частина асортименту шкіри виготовляється з шкур великої рогатої худоби (аналогічну назву телячі шкури, бичина, коров'ячі шкури, шкури ВРХ).
Аналогічна за властивостями з шкірою ВРХ це кінська шкіра.
Також ми пропонуємо шкіру для підкладки з свинячих шкур.
Надалі ми плануємо поповнити наш асортимент шкірою зі шкур баранов(шевром) і шкірою зі шкур екзотичних тварин.
Кілька слів про призначення шкіри.
Основні категорії, на які можна розділити за призначенням – це галантерейна, взуттєва, автомобільна, меблева та одежна. Але важливо розуміти, що один вид шкіри може використовуватися в декількох категоріях. Між категоріями галантерейна і взуттєва поділ майже умовне, так само як і між меблевої та автомобільної. А багато видів галантерейної та взуттєвої шкіри використовуються для пошиття одягу.
Тому вибирати шкіри для Вашого виробу можна за параметри і властивості шкіри, описані в цій статті.